0.530 825 08 84 | 0.530 370 30 25

Kulübümüzün ilk genç oyuncuları (1956-1959) :
Ziya KIPKIZILÖRENLİ, Esin ÖZGENER, Gür ÖZBELGE, Seli KİBAR.

Kuruluşumuzdan bu yana büyüklerde Türkiye çapında isim yapmış kulüp tenisçilerimiz :
Zafer ATAMAN, Erik LOHNER, Jim GİRAUD, Remo PARADİSO, Jo KLARK.

Büyükler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan veya A Milli Takıma seçilen oyuncularımız :
Beliğ BELER, Ziya KIPKIZILÖRENLİ, Enis BERKİ, Gönül ERK(TABAK), Sevim BARULAY, Cevdet ÇİKA.

Gençler kategorisinde milli takıma seçilmiş veya Türkiye Şampiyonu olmuş tenisçilerimiz :
Sinan AKIMSAR, Selim GÜLMEN, Ali ÇOLAK, Murat BOROVALI, Cevdet ÇIKA, Serkan AVCI, Esat TANIK, Berk NAZLI, Serdar TAŞTAN, Umut ENGİN, Atay ARPACIOĞULLARI, Seden ÖZLÜ, Senem ALKAN, Aslı TÜRKSOY, Deniz ÇELEBİ, Nil BERKİ(18 yaş çift), Ayşegül AKDER(18 yaş çift), Serdar ERDÖL(18 yaş çift).

1993 yılında KULÜBÜMÜZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU olmuştur:
A Takım Kadromuz
Traian BADİU
Oğuz AZKARA
Mustafa AZKARA
Umut ENGİN
Selim GÜLMEN
Serdar TAŞTAN .

A Takımı Başarıları :

2000 Yılı : 08-11 Ağustos tarihleri arasında yapılan Erkekler 1. Lig turnuvasında KPTK Şampiyon olmuştur.
Takımımız :
Mustafa AZKARA
Can AKKOYUN
Halık AKKOYUN
Traian B. GARD
Berk NAZLI
Eren BOLLE
Catalin GARD
Umut ENGİN

2001 Yılı : Kültürpark Tenis Kulübü Erkekler 1. Lig turnuvasında 2nci olmuştur.

2002 Yılı : Kültürpark Tenis Kulübü Erkekler 1. Lig turnuvasında 3ncü olmuştur.

2003 Yılı : Kültürpark Tenis Kulübü Erkekler 1. Lig turnuvasında 2nci olmuştur.

2004 Yılı : Kültürpark Tenis Kulübü Erkekler 1. Lig turnuvasında 2nci olmuştur.
Kız Takımımız II. ligten ŞAMPİYON olarak I. lige çıkmışlardır.

Mustafa AZKARA :

* 19 – 25 Haziran 2000 tarihleri arasında yapılan Türkiye IInci SATELLİTE Turnuvasının IInci ayağında ŞAMPİYON oldu.
* 01 – 18 Mayıs 2000 tarihleri arasında Honda Terakki Kapalı Kort Türkiye Şampiyonasında iki birinciliğe imza attı.

2001 Yılı :

23 Nisan 2001 tarihinde kulübümüz Tenis Altyapı çalışmalarında Türkiye’nin en başarılı kulübü oldu.
2002 Yılında Kültürpark Tenis Kulübü sporcularıyla yine başarıyı yakaladı :

Belfin SÜMBÜL : 2 Türkiye Şampiyonluğu, bir üst gurubunda da iki şampiyonluk almış ve 2 defada milli takıma seçilerek kulübümüzün gururu olmuştur.

Nil GÖLCÜKLÜ : 14 yaş ve lig oyuncumuz 16 yaş G64 ve G32 turnuvalarında yarı final oynadı, kendi yaş grubunda Milli takıma seçildi.

Dündar YUMLU : Yaş gurubunda 2 numara başladı 2002 yılında Yeşilyurt Spor Kulübünde final oynadı. Milli takıma seçildi.

Alp GÖLCÜKLÜ : 10 yaş gurubunda final oynadı. 12 yaş ODTÜ turnuvasında da yarı final oynayarak klasmanda ilk 8 oyuncu arasına girdi.

Burçe KÜRKAN : 2005 Nisan ayında yapılan uluslararası turnuvada kendi yaş gurubunda yarı final oynadı ve ikinci oldu.

Aslıhan VURUŞKAN : 14 yaş C-64 turnuvasında ATK ve ENKA’ da yarı final oynadı.

Mark Sidi SARFATİ : Samsunda yapılan 12 yaş C-64 turnuvasında Şampiyon oldu.

Nedim ŞAVUL : 10 yaş gurubunda ATK’ da yapılan turnuvada yarı final oynadı.

Serkan KURT : 18 yaş C-64 Kapalı kort turnuvasında tekler şampiyonu olarak lig takımına güven vermiştir.

2003 yılı Bölge Şampiyonasında Bölge birincisi olan sporcularımız :
– 10 yaş erkeklerde Taha ERÜN,
– 12 yaş bayanlarda Beste ÖZER,
– 12 yaş erkeklerde Zeki YEL,
– 16 yaş bayanlarda Aslıhan VURUŞKAN,
– 16 yaş erkeklerde Akın AKMAN.

* 15 – 19 Mayıs’ da Samsun’ da yapılan Atatürk’ ü Anma ve Gençlik Kupasında Alp GÖLCÜKLÜ Adanalı partneri ile çift erkeklerde şampiyon oldular. Belfin SÜMBÜL’ de 16 yaş Avrupa HELVETIE CUP’ ta oynama hakkı kazandı.
2004 Ağustos ayında, TAÇ sporda Türkiye Büyükler Turnuvasında :

Serkan KURT yarıfinal, Esat TANIK final oynamıştır.

2006 Yılı Başarılarımız;

KÜLTÜRPARK TENİS KULÜBÜ 2006 SEZONU YAŞ GURUPLARI VE BİRİNCİ LİG TAKIMLARI

ERKEKLER BİRİNCİ LİG MUSABAKALRI 28 MAYIS 06 HAZİRAN 2007
T.E.D. KULÜBÜ

TÜRKİYE BİRİNCİ LİG 2. KULTÜRPARK TENİS KULÜBÜ

TAKIMIMIZ
VİCTOR
SERKAN KURT
CENK ULUDAĞ
BARIŞ ERGÜN
MUSTAFA AZKARA
UMUT ENGİN
ALP GÖLCÜKLÜ

TAKIM KAPTANI
CELAL ÖZÜDOĞRU

BAYANLAR BİRİNCİ LİG MÜSABAKALARI 28 MAYIS 06 HAZİRAN 2007 T.E.D. KULÜBÜ

TAKIMIMIZ
ZUZANA CUCOVA
ASLI TURKSOY
BURÇE KURKAN
HANDE YEŞİL
ÜLKER YÜREĞİR
STELLA PENCIU

TAKIM KAPTANI
UMUT ENGİN

TÜRKİYE BİRİNCİ LİG 4. SÜ KÜLTÜRPARK TENİS KULÜBÜ

BÜYÜKLER BAY VE BAYAN TÜRKİYE TURNUVALARI

Bu yaş gurubunda mücadele eden oyuncularımız;

SERKAN KURT
CENK ULUDAĞ
UMUT ENGİN
TUNA YAĞCI
ÇAĞKAN YURTSEVEN
OSMAN YILDIZ

ASLI TÜRKSOY
ÜLKER YÜREĞİR
BÜRÇE KÜRKAN
EVŞEN TAKAVCI
HANDE YEŞİL

Bürçe Kürkan
Kültürpark Türkiye Yaz Kupası Çeyrek Final 10-16 Temmuz 2006

18 YAŞ VE 16 YAŞ BAY VE BAYAN TÜRKİYE TURNUVALARI
ANTRENÖR
UMUT ENGİN
Bu yaş gurubunda mücadele eden oyuncularımız;

Tuna Yağcı
Evrim Ergün
Çağkan Yurtseven
Alp Gölcüklü
Cahit Kaukıran
Nedim Şavul
Zeki Yel
Bürçe Kurkan
Ülker Yüreğir
Hande Yeşil

Alp Gölcüklü
16 yaş Enka B32 Kış Kupası Final 16-20 ocak 2006

Bürçe Kurkan Tam altın
18 yaş Ted Kış kupası Çeyrek Final 23-29 Ocak 2006
16 Yaş Ted Cevanşir Cup Uluslar arası Yarı Final 07-13 Ağustos 2006
16 Yaş Patek B32 Yaz Kupası Final 5-9 temmuz 2006
16 Yaş İztik A32 Yaz Kupası Yarı Final 12-16 haziran 2006
16 Yaş Enka A32 Kış Kupası Yarı Final 18-22 ocak 2006

Ülker Yüreğir Tam altın
18 Yaş Kültürpark A64 Yaz Kupası Yarı Final 21-27 temmuz 2006
16 Yaş Ted Cevanşir Cup Uluslar arası Çeyrek Final 7-13 ağustos 2006
16 Yaş Ted Sadi Gürçelik Cup Uluslar arası Şampiyon 14-20 ağustos 2006
16 Yaş Patek B32 Yaz Kupası Yarı Final 5-9 temmuz 2006
16 Yaş İztik A32 Yaz Kupası Final 12-16 haziran 2006
16 Yaş Enka A32 Kış Kupası Çeyrek Final 18-22 ocak 2006
16 yaş C16 Kültürpark Bahar Kupası Çeyrek Final 4-7 mayıs 2006
16 yaş C16 Adana Bahar Kupası Çeyrek Final 23-26 mart 2006

14 YAŞ VE 12 YAŞ GURUBU BAY BAYAN TÜRKİYE TURNUVALARI

Bu yaş guruplarında mücadele eden sporcularımız;

ALP GÖLCÜKLÜ
CAHİT KAPUKIRAN
NEDİM ŞAVUL
AHMET SÖGÜTLÜ
MUSTAFA NALBANTOĞLU
MERT UYAROĞLU
ZEYNEP NALBANTOĞLU
BESTE ALDEMİR
FULYA ARSLAN
BÜŞRA KAYRUN

ALP GÖLCÜKLÜ Tam altın
14 Yaş Hitit Cup Uluslar arası Şampiyon 31 temmuz-6 ağustos 2006
14 Yaş Batik C32 Final 17-21 temmuz 2006
14 Yaş Utem A64 Final 21-25 haziran 2006
14 Yaş Utem C16 Şampiyon 5-9 nisan 2006

CAHİT KAPUKIRAN Yarım altın
14 Yaş Utem A 64 Çeyrek Final 7-13 temmuz 2006
14 Yaş Zonguldak B32 Çeyrek Final 5-9 temmuz 2006
14 Yaş Gaziantep C16 Şampiyon 1-4 haziran 2006
14 Yaş Utem C16 Final 21-25 haziran 2006
14 Yaş Utem B32 Final 25-29 ocak 2006

NEDİM ŞAVUL Yarım altın
14 Yaş Utem B32 Şampiyon 25-29 ocak 2006

12 YAŞ GURUBU
ANTRENÖR
SERDAR TAŞTAN

MUSTAFA NALBANTOĞLU Tam altın
12 Yaş Bakırköy C32 Şampiyon 12-18 haziran 2006
12 Yaş İzmit C32 Çeyrek Final 10-16 temmuz 2006
12 yaş Utem Kış Kupası C32 Çeyrek final 21-26 ocak 2006

ZEYNEP NALBANTOĞLU
12 Yaş Utem C32 Çeyrek Final 21-26 ocak 2006

MERT UYAROĞLU
12 Yaş Utem B32 Çeyrek Final 7-13 ağustos 2006

10 YAŞ ALTYAPI TÜRKİYE TURNUVALARI
ANTRENÖR
CELAL ÖZÜDOĞRU

Bu Yaş gurubunda Mücadele Eden Sporcularımız;

BÜŞRA KAYRUN
FULYA ARSLAN
ECE KESİCİ
MAYA BAYOĞLU
YAĞMUR BÜYÜKTÜRK
SENA GÖKKUŞ
ÖYKÜNAZ ERKÜÇÜK
MELİS DÖNMEZ
STEFAN ABAJOLİ

SEDAT YEL
CANER GÜÇ
ATİLLA AZKARA
BATUHAN ÇAKMAK
YAMAN MİR YILDIRIM
STEFAN LOCHNER
CEM ÖZER
DENİZ FİŞEK
BARAN BAYOĞLU

BUŞRA KAYRUN Tam altın
Türkiye Altyapı Ted Yarı Final 19-25 haziran 2006
Türkiye Altyapı Utem Şampiyon 31 temmuz-6 ağustos 2006
Türkiye Altyapı Atk Final 28 ağustos 3 eylül 2006

FULYA ARSLAN Tam altın
Türkiye Altyapı Ted Final 19-25 haziran 2006
Türkiye Altyapı Utem Yarı Final 31 temmuz-6 ağustos 2006
Türkiye Altyapı Atk Şampiyon 28 ağustos 3 eylül 2006

SEDAT YEL Tam altın
Türkiye Altyapı Ted Final 19-25 haziran 2006
Türkiye Altyapı Utem Final 31 temmuz-6 ağustos 2006
Türkiye Altyapı Atk Şampiyon 28 ağustos 3 eylül 2006

MELİSA SEHOVİÇ Yarım altın
Türkiye Altyapı Ted Yarı Final 19-25 haziran 2006
Türkiye Altyapı Utem Yarı Final 31 temmuz-6 ağustos 2006

ECE KESİCİ Yarım altın
Türkiye Altyapı Ted B Gurubu Final 19-25 haziran 2006
Türkiye Altyapı Utem Yarı Final 31 temmuz-6 ağustos 2006
Türkiye Altyapı Atk B Gurubu Final 28 ağustos 3 eylül 2006

CANER GÜÇ yarım altın
Türkiye Altyapı Ted Yarı Final 19-25 haziran 2006
Türkiye Altyapı Atk B Gurubu Şampiyon 28 ağustos 3 eylül 2006

BARAN BAYOĞLU yarım altın
Türkiye Altyapı Ted B Gurubu Final 19-25 haziran 2006
Türkiye Altyapı Utem Final 31 temmuz-6 ağustos 2006
Türkiye Altyapı Atk B Gurubu Şampiyon 28 ağustos 3 eylül 2006
Kondüsyon Birincisi

MAYA BAYOĞLU
Türkiye Altyapı Atk B Gurubu Final 28 ağustos 3 eylül 2006

YAMAN MİR YILDIRIM
Türkiye Altyapı Ted B Gurubu Final 19-25 haziran 2006
Türkiye Altyapı Utem B Gurubu Final 31 temmuz-6 ağustos 2006

STEFAN LOCHNER
Türkiye Altyapı Ted B Gurubu Final 19-25 haziran 2006

STEFANİ ABAJOLİ
Türkiye Altyapı Ted B Gurubu Final 19-25 haziran 2006

CELAL ÖZÜDOĞRU
KÜLTÜRPARK TENİS KULÜBÜ
SPOR KOORDİNATÖRÜ

Göztepe Kulübü
Öykü Alan 10 Yaş
19-25 haziran final Ted 2006
31 tem-06 ağustos 2006 final Utem

Canberk Yılmaz 10 Yaş
10-16 temmuz 2006 Atik yarı final
31 tem-06 ağustos 2006 Utem final

Mert Kurtulmuş
31 tem-06 ağustos 2006 Utem Yarı Final
28 ağus-03 eylül 2006 Atk final

2007 YILI BAŞARILI OLAN SPORCULARIMIZ

FİNAL VE YARI FİNAL OYNAYANLAR

BÜYÜK ERKEKLER

A TAKIMIMIZ BİRİNCİ LİG İKİNCİSİ OLMUŞTUR.
TED İSTANBUL
OYUNCULARIMIZ
VİCTOR CRİVOİ
MUSTAFA AZKARA
SERKAN KURT
CENK ULUDAĞ
UMUT ENGİN
BARIŞ ERGÜN
ALP GÖLCÜKLÜ
NEDİM ŞAVUL

TAKIM KAPTANI
CELAL ÖZÜDOĞRU

BÜTÜK BAYANLAR

A TAKIMIMIZ BİRİNCİ LİG DÖRDÜNCÜSÜ OLMUŞTUR.
TED İSTANBUL
OYUNCULARIMIZ
ZUZANA CUCOVA
ASLI TÜRKSOY
BURÇE KURKAN
HANDE YEŞİL
ÜLKER YÜREĞİR
STELLA PENCUI

TAKIM KAPTANI
UMUT ENGİN

TÜRKİYE KLASMAN VE TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI
BÜYÜKLER

BÜRÇE KURKAN YARI FİNAL TED İSTANBUL-ULUSLARARSI FİNAL ENKA İSTANBUL

18 YAŞ
BURÇE KÜRKAN FİNAL ENKA İSTANBUL
ÜLKER YÜREĞİR YARI FİNAL ENKA İSTANBUL

16 YAŞ
ALP GÖLCÜKLÜ ÇEYREK FİNAL KSK İZMİR

14 YAŞ
CAHİT KAPUKIRAN FİNAL ALİBEY KÖY ANTALYA

12 YAŞ
KIZ TAKIMIMIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLMUŞTUR
TAÇ SPOR İSTANBUL
OYUNCULAR

BÜŞRA KAYRUN
FULYA ARSLAN
ZEYNEP NALBANTOĞLU
BESTE ALDEMİR

ERKEK TAKIMIMIZ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLMMUŞTUR
TAÇ SPOR İSTANBUL
OYUNCULARIMIZ

MUSTAFA NALBANTOĞLU
MERT UYAROĞLU
SEDAT YEL
CANER GÜÇ

ANTRENÖRLERİ
CELAL ÖZÜDOĞRU

TÜRKİYE KLASMAN VE TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI

MUSTAFA NALBANOĞLU FİNAL UTEM İZMİR
SEDAT YEL YARI FİNAL UTEM İZMİR
BÜŞRA KAYRUN FİNAL UTEM İZMİR
ZEYNEP NALBANTOĞLU YARI FİNAL UTEM İZMİR
FULYA ARSLAN YARI FİNAL UTEM İZMİR

10 YAŞ

BARAN BAYOĞLU ŞAMPİYON İZTİK İZMİR-MARMARİS-ATK FİNAL
ÖYKÜNAZ ERKÜÇÜK YARI FİNAL MARMARİS-İZTİK
STEFAN LOCHNER YARI FİNAL MARMARİS-İZTİK
BALCA BÜYÜKMETE FİNAL MARMARİS
EGE KÖKOĞLU FİNAL MARMARİS
EGE AZKARA YARI FİNAL ATK

2007 YILINDA MİLLİ OLAN SPORCULARIMIZ
BURÇE KURKAN
ÜLKER YÜREĞİR
ALP GÖLCÜKLÜ
CAHİT KAPUKIRAN
MUSTAFA NALBANTOĞLU